Red Hat wprowadza do automatyzacji procesów biznesowych technologię SI

Red Hat poinformował o dostępności nowej wersji platformy Red Hat Process Automation. Oferuje ona mechanizmy SI (Sztuczna Inteligencja), które wykorzystywane są do predykcyjnego modelowania decyzji, a także mechanizmy wspierające tworzenie aplikacji biznesowych opartych na procesach i decyzjach z wykorzystaniem architektury mikrointerfejsów klienckich (ang. micro-frontends).

Red Hat Process Automation umożliwia zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji do automatyzacji podejmowania decyzji. Użytkownicy mogą uwzględnić funkcje analizy predykcyjnej w swoich aplikacjach wspomagających zarządzanie decyzjami, tworząc inteligentne, zautomatyzowane systemy, które ułatwiają interpretację zmian dynamiki rynkowej i pozwalają odpowiednio zareagować na zaobserwowane zjawiska.

W najnowszej wersji rozwiązań Red Hat Process Automation klienci mają do dyspozycji opcje importu i uruchamiania modeli predykcyjnych zapisanych w języku PMML (Predictive Model Markup Language). PMML jest branżowym standardem integracji i wymiany informacji między platformami uczenia maszynowego, na których tworzone i szkolone są modele, a aplikacjami do zarządzania decyzjami.

Zobacz również:

  • Google otwiera w Krakowie zespół inżynierski chmury obliczeniowej

Dzięki uwzględnieniu funkcji predykcyjnych w modelu decyzyjnym opartym na standardzie DMN (Decision Model and Notation), użytkownicy mogą nie tylko automatyzować procesy analizy danych i podejmowania działań na ich podstawie, ale także uzyskać więcej informacji na temat sposobu uzyskania danego wniosku przez zautomatyzowany system.

W najnowszej wersji oprogramowania Red Hat Process Automation pojawiły się także inne rozszerzenia zwiększające komfort pracy użytkowników, takie jak: automatyzacja pracy z zastosowaniem operatorów OpenShift; konfigurowalne szablony do optymalizacji zasobów biznesowych (rozwiązanie oparte na projekcie OptaPlanner rozwijanym przez społeczność open source).

Najnowsza wersja oprogramowania Red Hat Process Automation jest już dostępna, a bieżące aktualizacje można pobrać z tego serwisu.

Źródło: ITBC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200