Red Hat udostępnił kod Linuxa w wersji dla platformy IA-64

Ostateczna wersja dystrybucji Linuxa Red Hat na 64-bitową platformę Intela ma się pojawić na rynku wraz z premierą procesora Itanium.

Red Hat udostępnił kod źródłowy 64-bitowej wersji systemu Linux na platformę IA-64. Udostępnienie kodu w wersji alfa ma pomóc programistom w tworzeniu aplikacji, działających pod kontrolą systemu w dystrybucji Red Hat, na nową platformę Intela i dla pierwszego zgodnego z nią procesora Itanium.

Według zapewnień przedstawicieli Red Hat, ostateczna wersja systemu Linux dla IA-64 ma być gotowa wraz z premierą procesora Itanium. Kod źródłowy w wersji alfa można natomiast znaleźć pod adresemftp://ftp.redhat.com/pub/redhat/ia64.

Według badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę Netcraft w kwietniu tego roku, na platformie Linux pracowało 33% wszystkich publicznych serwisów WWW. Oznacza to, że system ten jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych do budowy rozwiązań WWW.

***

Intel opublikował szczegółową specyfikację architektury procesora Itanium

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200