Red Hat udostępnia system monitorowania online

Firma udostępniła wersję online zintegrowanej usługi monitorowania serwera i aplikacji - Command Center, dodając do niej nowe mechanizmy i bezpłatną wersję próbną.

Red Hat Command Center jest ofertą typu SaaS (Software-as-a-Sevice), zapewniającą ciągłe monitorowanie dostępności i wydajności infrastruktury IT. Według firmy, dostarczanie tej funkcjonalności w formie usługi pozwala na szybkie jej wdrożenie i ponoszenie kosztów wyłącznie za jej użytkowanie. Command Center monitoruje Red Hat Enterprise Linux i JBoss, jak również cały wachlarz komponentów infrastruktury IT, w tym urządzenia sieciowe, serwery, aplikacje biznesowe i witryny WWW.

Wcześniejsze wydanie Red Hat Command Center wymagało dedykowanego urządzenia - "zwiadowcy" - pozwalającego na monitorowanie serwerów poza zaporą ogniową. W nowej wersji zwiadowca może być wdrożony na każdym, dogodnym serwerze.

Zobacz również:

  • Rosną wydatki na chmurę publiczną

Firma odświeżyła też przeglądarkowy interfejs Command Center i ulepszyła dostęp do informacji z monitorowania oraz możliwości logowania. Dane z monitorowania mogą być teraz sprowadzane w standardzie open XML.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200