Red Hat przygotowuje rozwiązania linuxowe dla przedsiębiorstw

Firma zamierza opracować różne wersje systemu Linux Enterprise Edition, przystosowane do współpracy z ważnymi dla przedsiębiorstw aplikacjami.

Red Hat zapowiedział nową linię linuxowych produktów Enterprise Edition, przeznaczoną dla odbiorców korporacyjnych. Jest to element strategii firmy, która ma na celu współpracę z wiodącymi twórcami aplikacji. W jej ramach Red Hat zamierza testować i integrować zaawansowane rozwiązania oparte na Linuxie.

Jednym z elementów strategii jest przygotowanie wersji systemu Linux Enterprise Edition dla bazy danych Oracle 8i, rozwiązań zarządzania systemami informatycznymi i pamięciami masowymi Computer Assiociates oraz rozwiązań strumieniowej transmisji wideo RealNetworks.

Przyszłe odmiany tej wersji Linuxa mają być ukierunkowane także na inne ważne dla firm obszary, takie jak usługi katalogowe, usługi komunikacyjne czy systemy zarządzania przedsiębiorstwem (ERP). Nie podano jednak terminu, kiedy wersji tych można się będzie spodziewać na rynku.

W ramach współpracy z producentami aplikacji, Red Hat zamierza nie tylko testować i pomagać w integracji specyficznych rozwiązań, ale również współpracować z firmami nad ich optymalną konfiguracją w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności i niezawodności.

Red Hat Linux Enterprise Edition dla Oracle 8i ma trafić na rynek w marcu br., natomiast wersja zgodna z produktami Computer Assiociates pojawi się w kwietniu.

"Z naszych badań wynika, że Linux jest zupełną nowością dla większości menadżerów odpowiedzialnych za informatykę w przedsiębiorstwach. Są oni jednak otwarci na zastosowanie tego typu rozwiązań. Z tym zainteresowaniem jednocześnie pojawiają się obawy dotyczące dostępności aplikacji, narzędzi, oprogramowania typu middleware czy wsparcia. Uważam, że nowa linia produktów Red Hat dla przedsiębiorstw pozwoli zredukować część z tych obaw" - stwierdził analityk z International Data Corportaion (IDC).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200