Red Hat oferuje kontenery linuksowe dla przedsiębiorstw

Red Hat poinformował o dostępności oprogramowania Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host - systemu operacyjnego zoptymalizowanego pod kątem uruchamiania aplikacji w kontenerach linuksowych. W skład systemu wchodzą wszystkie komponenty niezbędne do pakowania i uruchamiania aplikacji dedykowanych systemom Red Hat Enterprise Linux 6 i 7 w formie kontenerów.

Red Hat oferuje przedsiębiorstwom zintegrowane rozwiązanie infrastrukturalne oparte na kontenerach. Polega ono na połączeniu pakowania aplikacji ze zoptymalizowaną infrastrukturą, umożliwiającą przenoszenie certyfikowanych aplikacji Red Hat Enterprise Linux między systemami fizycznymi maszynami wirtualnymi oraz chmurami prywatnymi i publicznymi.

Red Hat Enterprise Linux Atomic Host oferuje aktualizowanie i cofanie zmian poprzez mechanizm aktualizacji przypominający pliki obrazu. Aktualizację można pobrać i wdrożyć w jednym kroku, podczas gdy poprzednia wersja jest zachowywana i można do niej wrócić w razie potrzeby. Wspiera też obrazy kontenerów w formacie Dockera, które można wdrażać i uruchamiać jako kontenery aplikacyjne.

Zobacz również:

Rozwiązanie oferuje koordynację kontenerów na dużą skalę za pośrednictwem rozwiązania Kubernetes, tworzenie dużych aplikacji biznesowych z oddzielnych usług wdrażanych jako kontenery w klastrach Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host.

Oferuje też domyślne zabezpieczenia w postaci takich mechanizmów jak SELinux, cgroups oraz przestrzenie nazw jądra, które izolują poszczególne kontenery w środowiskach z wieloma kontenerami.

Ważną cechą oprogramowania jest przenośność aplikacji w ramach otwartej chmury hybrydowej poprzez wykorzystanie certyfikowanego ekosystemu Red Hat, co umożliwia wdrażanie kontenerów na sprzęcie fizycznym, na certyfikowanych hiperwizorach, w tym Red Hat Enterprise Virtualization, VMware i Microsoft Hyper-V oraz w certyfikowanych publicznych usługach chmurowych, takich jak Amazon Web Services i Google Cloud Platform.


TOP 200