Red Hat ma nowego CEO

Ta decyzja zaskoczyła analityków rynku IT. Paul Cormier, CEO Red Hat od 2020 roku ogłosił, że rezygnuje z dotychczasowej funkcji. Jednocześnie objął stanowisko prezesa zarządu.

Stanowisko CEO obejmuje Matt Hicks, jeden z weteranów firmy Red Hat, obecny szef działu produktów i technologii. Pierwsze informacje o tym, że Red Hat szykuje się na zmianę dyrektora wykonawczego, pojawiły się miesiąc temu podczas firmowej konferencji Red Hat. Już wtedy spekulowano, że Paul Cormier, który pracuje w firmie Red Hat od 2008 roku, szykuje się do odejście ze stanowiska CEO. Okazało się, że spekulacje te nie były pozbawione podstaw.

Red Hat jest obecnie jedną wiodących firma na rynku IT w obszarze oprogramowania dedykowanego dla przedsiębiorstw, które bazuje na systemie operacyjnym Linux i otwartym kodzie. Oprogramowanie tej firmy jest według ostatnich szacunków używane przez ponad 90% firm znajdujących się na prestiżowej liście Fortune 500. Od czasu przejęcia firmy Red Hat przez IBM w 2019 roku, dużą rolę w jej transformacji odegrał właśnie Paul Cormier.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę

Jego następca zaczął pracować w firmie Red Hat w 2006, odpowiadając wtedy przez pierwszych kilka lat za przenoszenie aplikacji Perl na platformę Java. Następnie szybko awansował na stanowiska kierownicze, pracując głównie nad platformą Red Hat OpenShift i technologiami wspierającymi chmury hybrydowe.

Paul Cormier zapowiada, że będzie teraz koncentrować się na „posuwaniu naprzód firmy, głównie poprzez rozwijanie hybrydowych platform chmurowych opartych na kodzie open source". W jego opinii technologia open source wygrała już rywalizację z platformami bazującymi na zamkniętych kodach i dlatego Red Hat będzie ją dalej wspierać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200