Red Hat i Samsung będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami 5G

Znany dostawca rozwiązań open source Red Hat poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Samsung. Jej celem jest dostarczanie rozwiązań używanych do budowania sieci 5G. Chodzi tu głównie o rozwiązania bazujące na opracowanej przez Red Hat platformie Kubernetes dla przedsiębiorstw, która nosi nazwę Red Hat OpenShift.

5G

Obie firmy pomogą dostawcom usług telekomunikacyjnych we wdrożeniu technologii 5G w różnych aspektach, takich jak sieć rdzeniowa 5G, przetwarzanie brzegowe, internet rzeczy czy uczenie maszynowe.

W komunikacie czytamy, że obie firmy będą korzystać z hybrydowych rozwiązań chmurowych (chodzi tu przede wszystkim o platformę Red Hat OpenShift, ale również Red Hat OpenStack Platform, Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Ansible Automation Platform i Red Hat OpenShift Container Storage), jak również z takich technologii 5G firmy Samsung, jak vRAN, vCore oraz MEC.

Zobacz również:

Opracowane prze obie firmy rozwiązania mają pomóc dostawcom usług telekomunikacyjnych w obsłudze większej liczby zdarzeń opartych na technologii 5G, szczególnie tych zachodzących w obszarze zwirtualizowanych sieci dostępu radiowego vRAN czy w środowiskach „edge computing” (przetwarzanie brzegowe).

Samsung otrzymał już od Red Hat certyfikat VNF i planuje zdobycie pełnego certyfikatu CNF. Jest to standard funkcji sieciowych o znaczeniu krytycznym na platformie Red Hat OpenShift. Potwierdza on, że dostawcy rozwiązań CNF, którzy dziś obsługują newralgiczne obciążenia, mogą przygotować swoje aplikacje do działania w przyszłości w chmurowych systemach produkcyjnych na platformie Red Hat OpenShift.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200