Red Hat: certyfikaty dla dostawców technologii cloud

Firma zamierza zmierzyć się z problemem bezpieczeństwa cloud computing uruchamiając program certyfikowania oprogramowania pod kątem bezpiecznej pracy "w chmurze".

Szczegóły zakresu tego programu mają być udostępnione w lipcu, ale obejmie on certyfikowanie dostawców cloud w zakresie bezpiecznego użytkowania produktów klasy enterprise Linux i JBoss.

Oznacza to, że takie oprogramowanie będzie można instalować łatwo i poprawnie w środowisku cloud, zapobiegając powstawaniu luk. Cel ten ma być osiągnięty za pośrednictwem programów partnerskich, obejmujących również niezależnych dostawców oprogramowania, którzy będą mogli pisać aplikacje pracujące na platformach Red Hat.

Zobacz również:

Program certyfikacji Red Hat nosi nazwę Premier Cloud Provider Program i jak do tej pory posiadanie certyfikatu potwierdziły Amazon Web Services. Ten rodzaj certyfikatu ma zapewniać, że specyficzne aplikacje pracujące na specyficznej platformie operacyjnej u poszczególnych dostawców usług cloud będą pracować niezawodnie i bezpiecznie. Chociaż certyfikat nie rozwiązuje wszystkich problemów bezpieczeństwa i niezawodności, to jednak może rozwiewać część obaw potencjalnych użytkowników w tym względzie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200