Red Hat OpenShift 4 – nowa platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw

Red Hat zaprezentował rozwiązanie Red Hat OpenShift 4. To nowa generacja znanej platformy Kubernetes dla przedsiębiorstw, którą przeprojektowano z myślą o złożoności orkiestracji kontenerów w systemach produkcyjnych, tak aby klienci mogli wprowadzać w swoich firmach rozwiązania wykorzystujące nową generację aplikacji działających w chmurze hybrydowej.

Twórcy oprogramowania Red Hat OpenShift 4 twierdzą, że zapoczątkowuje ono nową epokę w rozwoju standardu Kubernetes, kładąc szczególny nacisk na automatyzację. Informują też, że takie opcje jak możliwości adaptacji i obsługa środowisk heterogenicznych, które zostaną udostępnione użytkownikom w nadchodzących miesiącach, obejmą popularnych dostawców chmur publicznych, takich jak Alibaba, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, IBM Cloud i Microsoft Azure.

Wdrożenia hybrydowe i wielochmurowe stały się w branży standardem. IDC prognozuje, że do 2020 r. ponad 90 proc. przedsiębiorstw globalnych wdroży strategię przewidującą korzystanie z wielu chmur.

Zobacz również:

  • Unijne certyfikaty usług chmurowych – apel o niedyskryminowanie „big techów”
  • Red Hat wprowadza Lightspeed AI do dwóch platform

Wraz z rozwiązaniem OpenShift 4 wprowadzany jest system operacyjny Red Hat Enterprise Linux CoreOS. To wbudowany, stworzony specjalnie z myślą o technologii OpenShift, wariant oprogramowania Red Hat Enterprise Linux. Red Hat Enterprise Linux CoreOS to lekka, zoptymalizowana pod kątem kontenerów dystrybucja systemu operacyjnego Linux, która zapewnia firmom wdrażającym platformę Kubernetes większą swobodę wyboru.

Rozwiązanie Red Hat OpenShift 4 zostanie wprowadzone na rynek w czerwcu tego roku.

Źródło: ITBC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200