Red Hat OpenShift 4.8

Red Hat udostępnił najnowszą wersję platformy OpenShift, która rozszerza możliwości przetwarzania obciążeń w chmurze hybrydowej opartej na technologii Kubernetes.

RedHat

Red Hat OpenShift 4.8 to platforma oparta na technologii Kubernetes 1.21 i interfejsie środowiska wykonawczego CRI-O 1.21, na której firmy mogą tworzyć, wdrażać i uruchamiać hybrydową kombinację aplikacji i usług.

Wśród nowych wspieranych przez nią funkcji warto zwrócić uwagę na możliwość obsługi podwójnego stosu IPv6/IPv4 i pojedynczego stosu IPv6 czy OpenShift Pipelines (funkcja umożliwiająca użytkownikom deklaratywne definiowanie, tworzenie wersji i śledzenie zmian kanałów udostępniania aplikacji w ramach kodu źródłowego aplikacji w repozytoriach Git).

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Rosną inwestycje w infrastrukturę brzegową
  • Liderzy IT czują się coraz mniej chronieni przed cyberatakami i innymi zagrożeniami. Badanie Veeam

Dostępne są też takie dwa udoskonalenia jak nowa konsola OpenShift; OpenShift Serverless (możliwość uruchamiania funkcji na żądanie na platformie OpenShift) oraz funkcjonujące w wydzielonym środowisku testowym, oparte na projekcie open source Kata Containers, kontenery OpenShift.

Platforma Red Hat OpenShift 4.8 zostanie udostępniona jeszcze w tym miesiącu, z możliwością jej przetestowania w środowisku Developer Sandbox for Red Hat Openshift.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200