Red Hat Enterprise Linux wkroczył do chmury Oracle

Firmy Red Hat i Oracle ogłosiły wczoraj oficjalnie, że nawiązały współpracę, której celem jest wprowadzenia systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) do chmurowego środowiska Oracle Cloud Infrastructure. Jednocześnie poinformowały, że jest to pierwszy krok szerszej inicjatywy, która ma na celu pogłębienie partnerstwa między obu firmami.

Współpraca zaowocował już tym, że system RHEL jest obecnie dostępny na maszynach wirtualnych Oracle o różnej wielkości. Są to maszyny, które mają do dyspozycji od 1 do 80 rdzeni obliczeniowych i od 1 GB do 1024 GB pamięci systemowej. Początkowe wsparcie jest ograniczone do nowszych wersji maszyn wirtualnych OCI, które są wyposażone w procesory AMD, Intel i Arm.

Biorąc pod uwagę popularność systemu RHEL w korporacyjnych środowiskach obliczeniowych, Oracle może na tym porozumieniu mocno skorzystać, a jego chmura będzie mogła śmielej stawić czoła konkurencyjnym rozwiązaniom tego typu, oczywiście przede wszystkim tym, które są oferowane przez Microsoft i Amazon.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24
  • Powstało stowarzyszenie OpenELA
  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI

Rozwijając swoje chmurowe środowiska OCI, Oracle starał się je do tej pory projektować z myślą o tym, że będą one obsługiwać głównie rodzime aplikacje, a nie takie które są uruchamiane w chmurach publicznych ogólnego użytku, takich jak AWS czy Azure. Porozumienie z firmą Red Hat wydaje się świadczyć o tym, że Oracle zmienił tę strategię i postawi teraz w większym stopniu właśnie na chmury publiczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200