Red Hat Enterprise Linux 8 już dostępny

Red Hat poinformował o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat Enterprise Linux 8 — systemu operacyjnego stworzonego z myślą o obsłudze zróżnicowanych modeli wdrożeń w całym środowisku informatycznym przedsiębiorstw.

Red Hat Enterprise Linux 8 to system operacyjny, który zaprojektowano na nowo z myślą o epoce chmury hybrydowej. Obsługuje on obciążenia i operacje sięgające od korporacyjnych centrów przetwarzania danych po liczne chmury publiczne. W przypadku systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux 8 niezbędną, inteligencję i specjalistyczną wiedzę wbudowano domyślnie w subskrypcje w formie rozwiązania Red Hat Insights, dzięki czemu doświadczenie firmy Red Hat w dziedzinie systemów linuksowych jest dostępne dla klientów jako usługa.

Red Hat Enterprise Linux 8 ukrywa znaczną część dogłębnej złożoności poszczególnych zadań administracyjnych za konsolą Red Hat Enterprise Linux Web Console. Udostępnia ona interfejs graficzny do zarządzania systemem Red Hat Enterprise Linux i monitorowania go, od kondycji maszyn wirtualnych po ogólną wydajność systemu.

Zobacz również:

  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • Premiera kolejnej wersji systemu RHEL 9
  • Google aktualizuje Chrome w związku z luką typu Zero-Day

System Red Hat Enterprise Linux 8 wyposażono w technologię Red Hat Enterprise Linux System Roles, która automatyzuje wiele złożonych zadań związanych z zarządzaniem systemem Linux i jego konfiguracją w środowisku produkcyjnym.

Red Hat Enterprise Linux 8 jest podstawą całej oferty firmy Red Hat dla chmur hybrydowych, obejmującej choćby rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Platform 4 i platformę Red Hat OpenStack Platform 15 (która wkrótce pojawi się na rynku).

Wprowadzenie na rynek tego systemu operacyjnego zbiega się w czasie z udostępnieniem obrazów Red Hat Universal Base Image pochodzących z systemu Red Hat Enterprise Linux, które służą do tworzenia certyfikowanych przez Red Hat kontenerów linuksowych. Obrazy Red Hat Universal Base Image są dostępne dla wszystkich programistów również bez subskrypcji na oprogramowanie Red Hat Enterprise Linux.

Źródło: ITBC Communication

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200