Red Hat Enterprise Linux 8.2

Red Hat poinformował o zakończeniu prac nad kolejną wersją systemu operacyjnego RHEL (Red Hat Enterprise Linux). Oprogramowanie RHEL 8.2 oferuje użytkownikom szereg nowych funkcji, z których większość została opracowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom większego komfortu pracy w przypadku korzystania z usług hybrydowych chmur obliczeniowych.

Na początek warto przypomnieć, że premiera systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux 8 miała miejsce niecały rok temu, dokładnie w połowie maja 2019 roku. System RHEL 8.2 pojawia się szczególnym momencie. Chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa Covid-19, w czasie której coraz więcej pracowników decyduje się pracować zdalnie.

Dlatego zdolność takich pracowników do monitorowania i rozwiązywania problemów nigdy nie była tak ważna, jak właśnie dzisiaj. Red Hat twierdzi, że system RHEL 8.2 (którego wersja beta trafiła do rąk testerów w styczniu tego roku) jest już gotowy i oferuje takie możliwości, głównie dzięki nowym funkcjom wprowadzonym do narzędzia Red Hat Insights.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • Platforma Red Hat w chmurze Oracle
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna

Twórcy systemu wprowadzili też do niego kilka nowych narzędzi usprawniających proces zarządzania kontenerami (takich jak np. Udica), oraz nowe wersje narzędzi Skopeo i Buildah, które wspierają takie skonteneryzowane środowiska pracy.

System RHEL 8.2 będzie można wkrótce pobierać z tego portalu (Red Hat Customer Portal), na którym póki co dostępna jest testowa wersja beta tego oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200