RealSecure - bardzo znaczący postęp

Ukazała się nowa wersja oprogramowania firmy Internet Security Systems (ISS) służącego do wykrywania intruzów oraz zapobiegania atakom i włamaniom do sieci .

Krakowski wprowadza na polski rynek nową wersję oprogramowania firmy Internet Security Systems (ISS) służącego do wykrywania intruzów oraz zapobiegania atakom i włamaniom do sieci.

RealSecure Network Sensor 7 oferuje kombinację błyskawicznej analizy protokołu, szybkiego wykrywania ataków na podstawie sygnatur i kontekstu stanu połączeń oraz aktywnego blokowania z szybkością do 1000 Mb/s. Nowe funkcje pozwalają skutecznie wykrywać, zapobiegać i reagować na nowe, stale zmieniające się zagrożenia hybrydowe, takie jak Code Red oraz Nimda, które są w stanie ominąć tradycyjne metody zabezpieczeń.

Zobacz również:

W testach przeprowadzonych NSS Group (www.nss.co.uk) - niezależne laboratorium testujące produkty bezpieczeństwa sieciowego - RealSecure 7.0 jako jedyny wśród testowanych systemów IDS uzyskał 100-procentową skuteczność rozpoznawania prób przenikania przez IDS (40 technik maskowania ataku - m.in. Fragroute, Whisker, ADMmutate i RPC record fragging). Również pod względem rozpoznania ataku nowy RealSecure był zdecydowanie najlepszy, ale nie zachował czystego konta: rozpoznał 94 ze 109 ataków, nie odnotowując kilku ataków typu Trojan i DoS oraz pewnych ataków z HTTP i ICMP. System dowiódł swojej dużej wydajności, radząc sobie z pełnym obciążeniem zarówno małymi, jak i dużymi pakietami. Testujący zwrócili uwagę na udoskonalone funkcje zarządzania i raportowania. Ogólnie wzrost możliwości wersji 7.0 w stosunku do 6.5 oceniono jako bardzo znaczący.

RealSecure 7.0 jest w pełni zintegrowany z technologią sieciowego wykrywania intruzów BlackICE. Wyposażony został w bogatą bibliotekę wykrywania ataków na podstawie podpisów. Obsługuje segmenty sieci pracujące z szybkością od 10/100 Mb/s do transmisji gigabitowych.

Aplikacja może współpracować z platformą administracyjną RealSecure SiteProtector, która zapewnia funkcje centralnego zarządzania systemem bezpieczeństwa sieciowego. Ma też dostęp do bazy danych o zabezpieczeniach X-Force, opracowanej przez firmę ISS.

RealSecure Network Sensor 7.0 jest obecnie dostępny dla platformy Microsoft Windows 2000. W przyszłości mają się pojawić wersje RealSecure Network Sensor 7.0 przeznaczone dla innych platform. Cena RealSecure Network Sensor rozpoczyna się od 9895 EURO. Jest to sugerowana cena detaliczna netto.

Dystrybutorami produktów ISS w Polsce są Veracomp i . Związane z Veracompem Compendium jest autoryzowanym centrum edukacyjnym ISS w Europie Środkowo-Wschodniej.


TOP 200