Razem z amerykańskimi naukowcami

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał Interdyscyplinarny Zespół ds. Współpracy Polsko-Amerykańskiej. Ma być odpowiedzialny za rozwijanie współpracy naukowo-technicznej.

Jak zauważyli przedstawiciele resortu nauki i szkolnictwa wyższego, Stany Zjednoczone przodują w dziedzinie badań naukowych i rozwoju nowych technologii. Kontakty polskich uczonych z amerykańskimi kolegami mają przyczyniać się - poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń - do rozwoju badań naukowych w Polsce. Ministerstwo zamierza rozszerzać tę współpracę, m.in. poprzez finansowanie polsko-amerykańskich projektów badawczych.

Pod koniec 2006 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się pierwsze polsko-amerykańskie sympozjum "Strategic Approaches to Drug Discovery and Development in Academia". Jego efektem jest m.in. projekt utworzenia wspólnego laboratorium zaawansowanej syntezy w dziedzinie chemii organicznej. Planowane są także kolejne, wspólne konferencje, sympozja, spotkania robocze i inne przedsięwzięcia naukowo-badawcze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200