Ratyfikacja standardu UHF Gen 2

Grupa nonprofit EPCglobal Inc. (zajmująca się opracowywaniem i ratyfikacją standardów EPC) ratyfikowała wolny od opłat standard, który przyspieszy rozwój produktów opartych na technologiach EPC (Electronic Produkt Code) i RFID (Radio Frequency IDentification).

Ratyfikacja standardu UHF Gen 2
EPCglobal poinformowała 16 grudnia, że postanowiła ratyfikować specyfikację drugiej generacji Electronic Produkt Code, nadając jej statut standardu EPC. Standard nosi nazwę UHF Gen 2 i został opracowany przy współudziale ponad 60 firm, które zgłosiły swoją akcesję do EPCglobal.

Decyzja pozwoli producentom tego rodzaju rozwiązań przystąpić do projektowania sprzętu opartego na tym standardzie. Analitycy przewidują, że sprzęt taki pojawi się na rynku już w pierwszej połowie 2005 r.

Zobacz również:

  • ONZ zajmie się sztuczną inteligencją

Aby lepiej chronić informacje umieszczone na znacznikach, standard UHF Gen 2 (UHF Generation 2) wspiera zaawansowane technologie szyfrowania danych oraz różne opcje bezpieczeństwa (hasła i uwierzytelnianie użytkowników).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200