Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Microsoft Windows NT 4.0. Microsoft poinformował o istnieniu w Windows NT 4.0 poważnego błędu, który może powodować "znikanie" katalogów z partycji NTFS. Problem występuje w przypadku, gdy duże liczby danych kopiowane są za pośrednictwem serwisu Scheduler z użyciem konta systemowego do katalogu znajdującego się na partycji NTFS. Na ekranie wyświetla się wtedy komunikat Destroyed NTFS Partition, a katalog znika z dysku. Microsoft nie podaje dokładnej liczby plików, jakie muszą być skopiowane podczas jednej operacji, by katalog został usunięty. Testy przeprowadzone dla 13 500 plików każdorazowo powodowały zniknięcie katalogu.

Poprawka do błędu znajduje się w czwartym zestawie poprawek dla NT 4.0 pod adresemftp://ftp.microsoft.com/bussys/winnt/winnt-public/fixes/usa/nt40/ussp4 .

<hr size=1 noshade>

Novell Client 32 for Windows NT 4.5. Kiedy użytkownik stosuje oprogramowanie klienta NetWare dla Windows NT w wersji 4.5 i spróbuje się wylogować z serwera NetWare korzystając z polecenia LOGOUT.EXE, w okienku DOS-owym na ekranie może być wyświetlony komunikat o błędzie Logout 4.12 (951002) PTF-100: This workstation could not be detached from server NAZWA. Error code: 8801.

Komunikat ten nie jest jednak prawidłowy. W rzeczywistości bowiem użytkownik jest odłączany od serwera NetWare.

<hr size=1 noshade>

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com .

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected] .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200