Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Corel WordPerfect Office 2000. Corel pracuje nad kolejnym, trzecim już zestawem poprawek dla pakietu WordPerfect Office 2000 Suite. Dotychczas firma udostępniła dwa z nich, które poprawiają takie błędy, jak niestabilność słownika, niekompatybilność dokumentów z aplikacją Microsoft Word 97, niepoprawne eksportowanie danych z książek adresowych oraz liczne problemy z przygotowywaniem i uruchamianiem makr.

Pierwszy zestaw poprawek jest dostępny pod adresemhttp://www.corel.com/support/ftpsite/pub/WordPerfect/wpwin/ Office2000/2000_service_pack_1.htm. Drugi znajduje się pod adresemhttp://www.corel.com/support/ftpsite/pub/wordperfect/wpwin/ office2000/index.htm. Obydwa liczą łącznie ok. 80 MB. Service Pack 3 ma być udostępniony w marcu br.

--------------------------------------------------------------------------------

Microsoft ActiveX. Microsoft udostępnił poprawkę dla przeglądarek Internet Explorer 4.0 i 5.0 usuwającą problem związany z bezpieczeństwem kontrolek ActiveX scriptlet.typlib i scriptlet.eyedog. Luki w systemie bezpieczeństwa tych kontrolek umożliwiają autorom stron WWW podejmowanie nie autoryzowanych działań wobec odwiedzających je użytkowników Inter- netu. Poprawka i dokładny opis procedury włamania są dostęp- ne pod adresemhttp://www.microsoft.com/security/bulletins/ ms99-032.asp.

--------------------------------------------------------------------------------

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com.

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected].

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200