Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia

Compaq Presario 5800 i 5900. Użytkownicy komputerów Compaq Presario 5800 i 5900, korzystający z oprogramowania Service Connection umożliwiającego m.in. aktualizację BIOS-u komputera za pośrednictwem Internetu, mogą spotkać się z problemem dotyczącym pobierania plików aktualizacyjnych.

Po połączeniu z Internetem komputery te mogą sprawiać wrażenie, że system się zawiesił. Według Compaqa oprogramowanie nie zawiesza się, lecz powoduje długotrwałe zablokowanie komputera. Firma udostępniła już poprawkę do aplikacji Service Connection. Można ją pobrać spod adresuhttp://www.compaq.com/support indywidualnie w zależności od wykorzystywanego modelu komputera.

--------------------------------------------------------------------------------

Norton AntiVirus 2000. Najnowsza wersja pakietu antywirusowego Symanteca jest wyposażona w opcję POProxy, umożliwiającą skanowanie przesyłek pocztowych ściąganych z serwerów pocztowych za pośrednictwem protokołu POP3. Aby jednak zrealizować tę funkcję, POProxy musi otworzyć port na komputerze użytkownika, co według Symanteca może być wykorzystane przez włamywaczy.

Użytkownicy, którym przeszkadza taka ewentualność, mogą wyłączyć opcję skanowania poczty elektronicznej. Aby to uczynić, należy po wybraniu menu Options w menu programu NAV 2000 zaznaczyć opcję Email Protection. Zawsze użytkownik może jednak nagrywać załączniki do poczty na dysku lokalnym i wymuszać ich ręczne skanowanie pod kątem występowania wirusów.

--------------------------------------------------------------------------------

Wymienione błędy i sposoby ich rozwiązania pochodzą z internetowego serwisu informacyjnego BugNet, w którym publikowane są informacje o błędach w popularnych programach. Serwis ten jest dostępny pod adresemhttp://www.bugnet.com

Informacje o znalezionych błędach można wysyłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected].

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200