Raport FAA dotyczący startu statku SpaceX Starship opóźniony

Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych opóźniła raport dotyczący SpaceX do końca maja 2022 roku. Oznacza to, że firma Muska nie może testować rakiety Starship nowej generacji.

SpaceX jako organizacja uzależniona jest od FAA - Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych. Organ ten odroczył właśnie ostateczny przegląd środowiskowy dotyczący startu rakiet Starship najnowszej generacji. Oznacza to, że firma SpaceX nie może wykonywać lotów testowych. FAA zamierza opublikować raport 31 maja 2022 roku.

SpaceX
Źródło: spacex.com

SpaceX

Źródło: spacex.com

Przegląd środowiskowy znany również jako Programowa Ocena Oddziaływania na Środowisko to niezbędny do uzyskania certyfikacji element, który bada wpływ statków powietrznych i kosmicznych na środowisko naturalne. Najnowsze produkty SpaceX uzyskały wstępną zgodę w 2021 roku. FAA miała opublikować finalny raport do końca kwietnia 2022 roku. Z niewiadomych przyczyn jego debiut opóźniono o miesiąc.

Zobacz również:

  • SpaceX usunie z orbity uszkodzone satelity Starlink
  • Lasery wspomagają pracę satelitów Starlink

Brak dokumentu oznacza odroczenie misji. SpaceX planuje pierwszy testowy lot statku Starship podczas którego rakieta nośna Super Heavy oraz statek kosmiczny Starship zostaną wystrzelone w powietrze, aby po 90 minutach lotu spaść do oceanu.

Celem Programowej Oceny Oddziaływania na Środowisko jest zbadanie czy start maszyny nie narazi środowiska oraz bezpieczeństwa publicznego.

Aktualnie nie wiadomo czy statek kosmiczny Starship od SpaceX jest w pełni gotowy do wykonania swojej pierwszej misji. W kwietniu firma przekazała, że musi zakończyć budowę silników oraz zintegrować je ze statkiem Starship. Szacowano wtedy, że lot testowy odbędzie się w maju. Zakładając, że firma nie napotkała żadnych przeszkód powinniśmy spodziewać się testowego lotu w pierwszej połowie czerwca 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200