Rackspace zwiększa trzykrotnie wydajność swojego chmurowego systemu IT

Firma hostingowa Rackspace zmodyfikowała swoje serwery (wykorzystujące otwarte oprogramowanie OpenStack), wyposażając je w szybsze procesory oraz instalując w nich więcej pamięci i wydajniejsze układy sieciowe. Rackspace twierdzi, że dzięki tym modyfikacjom system IT pracuje trzy razy szybciej niż poprzednio.

Nowe serwery (noszące roboczą nazwę Performance Cloud Servers) mogą świadczyć całą gamę chmurowych usług – od prostych, polegających na hostowaniu serwerów webowych, po bardziej zawansowane, świadcząc usługi NoSQL, takie jak MongoDB czy Cassandra.

Rackspace wyposażył nowe serwery w intelowskie procesory Xeon E5, dyski SDD oraz zwiększając wielkość pamięci RAM z 30 GB do 120 GB, co przełożyło się na trzykrotnie większą wydajność systemu IT.

Zobacz również:

  • Włochy są kolejnym krajem, w którym Microsoft zbuduje swoją chmurę
  • Złośliwe oprogramowanie w chmurze - nowy, niebezpieczny trend
  • Ta polska firma ma najszybciej działające usługi hostingu

Firma oferuje usługi obsługiwane zarówno przez publiczne, prywatne, jak i hybrydowe chmury obliczeniowe, rywalizujące obecnie na rynku głównie z podobnymi produktami opracowanymi przez firmy Amazon (Amazon Web Services) i Microsoft (Microsoft Azure).

Nowe serwery zastępują starsze, znane pod nazwą Standard Cloud Servers. Firma oferuje serwery w dziewięciu różnych konfiguracjach, podzielone na dwie główne grupy. W pierwszej grupie znajdują się linuksowe serwery zawierające od 1 do 8 GB pamięci RAM, których wynajęcie kosztuje od 0,04 do 0,32 USD za godzinę.

W drugiej grupie znajdują się silniejsze serwery, zawierające od 15 do 120 GB pamięci i pojemniejsze systemy pamięci masowej. Wynajęcie takiego serwera kosztuje od 0.68 do 5,44 USD za godzinę. Najsilniejszy serwer, jaki można wynająć, zawiera 120 GB pamięci RAM, systemowy dysk SSD o pojemności 40 GB, pamięć masową o pojemności 1200 GB oraz połączenie sieciowe o zagregowanej przepustowości 10 Gb/s.

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200