RSI internet tworzy platformę dla rynku żywnościowego

Spółka wygrała przetarg na realizację platformy internetowej, obsługującej polski rynek żywnościowy. Zadaniem serwisu, który pojawi się w maju, będzie ukazanie zalet polskiego przemysłu żywnościowego w perspektywie integracji naszego kraju z Unią Europejską.

Firma RSI internet, wchodząca w skład OS3 group, wygrała przetarg na realizację platformy internetowej, obsługującej polski rynek żywnościowy. Serwis realizowany w ramach projektu Food Industry Agro Business Network (FIABnet) powstaje na zamówienie Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ).

Projekt platformy będzie realizowany przy wykorzystaniu środków finansowych z Funduszu PHARE, w części ze środków PFPŻ. Przeznaczeniem serwisu będzie przede wszystkim informowanie o polskim rynku spożywczym oraz o współpracy w tym sektorze Polski z innymi krajami, w tym szczególnie z państwami Unii Europejskiej. Informacje będą zamieszczać i wymieniać członkowie Polskiej Federacji Producentów Żywności. Znajdą się tu między innymi dyrektywy prawne i dzienniki ustaw, dotyczące gospodarki żywnościowej naszego kraju. Celem serwisu będzie również ukazanie zalet polskiego przemysłu żywnościowego w perspektywie integracji z Unią Europejską oraz bliższe zainteresowanie tym tematem organizacji rządowych i pozarządowych.

Zobacz również:

Zbudowanie platformy jest jedynie pierwszym krokiem we współpracy PFPŻ i RSI internet. "Dużą wagę przywiązujemy do wypracowania strategii rynkowej przedsięwzięcia. Dalsza współpraca będzie się opierała na doradztwie, opiece i ciągłej rozbudowie platformy. Z pewnością nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że tylko układ partnerski stron projektu jest gwarantem jego powodzenia" - twierdzi Aleksander Sala, dyrektor warszawskiego oddziału RSI internet.

Przetarg na stworzenie tego serwisu rozstrzygnięto pod koniec ubiegłego roku. Chęć wzięcia udziału w przetargu wyraziło prawie 20 przodujących firm, tworzących profesjonalne serwisy i portale WWW. Polska Federacja Producentów Żywności dokonała wyboru kontrahenta, kierując się zaproponowaną funkcjonalnością serwisu i zastosowaną technologią.

Serwis powstaje na podstawie autorskiego produktu RSI - webBOX. Zestaw aplikacji i narzędzi pozwala na samodzielne redagowanie i administrowanie zawartością serwisów internetowych. Na bazie technologii webBOX działają w Polsce m.in. serwis muzyczny www.30ton.com.pl (właścicielem jest Kompania Telewizyjna ITC) oraz portal dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw: www.e-msp.pl (serwisem administruje Centralna Tabela Ofert).

RSI internet istnieje od 1997 r. Spółka świadczy usługi związane z tworzeniem systemów bazodanowych, intranetów, rozwiązań CRM-owych, portali; ofertę dopełniają usługi hostingowe. W ubiegłym roku firma otworzyła oddział w Warszawie.


TOP 200