RAM w 0,11 mikrona

Infineon rozpoczął produkcję kości pamięci DRAM wykonanych w technologii 0,11 mikrometra. Pozwoli to na wytwarzanie szybszych, pojemniejszych i tańszych pamięci.

Jako pierwsze w nowoczesnym procesie technologicznym powstają kości 256 Mbit DDR, które przeznaczone są do pracy w komputerach osobistych i serwerach. Przejście na nowszy proces wiąże się m.in. z nadchodzącym popytem na bardzo szybkie pamięci DDR-II i kości do instalacji na kartach graficznych. Zmniejszenie rozmiarów pozwala na "upchnięcie" do 1Gbit pamięci w 1 układzie. Kolejna korzyść to zmniejszenie kosztów produkcji o ok 30 %.

Pierwsze pamięci zostały już przetestowane i uzyskały certyfikaty kilku firm, m.in. Intela. 0,11 mikrona Infineon wdrożył w fabryce w Dreźnie, gdzie kości pamięci powstają na 200-mm waflach krzemowych. W niedługim czasie firma zamierza produkować pamięci z wafli 300-mm, co dodatkowo wpłynie na zmniejszenie kosztów produkcji.

Zobacz również:

  • Powody dla których 16 GB RAMu powinno być standardem
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200