RAD na CeBIT 2004

Karta PMC pozwalająca na przesyłanie ruchu TDM przez protokół IP, bezprzewodowy multiplekser punkt-punkt AirMux-108 oraz rozwiązania do konwersji Ethernet over SDH/SONET i PDH to nowe produkty, które izraelska firma RAD zaprezentuje podczas wystawy CeBIT 2004 w Hanowerze.

IR-TDMoIP jest bramką przeznaczoną na rynek OEM. Opracowana przez RAD i wprowadzona na rynek w 1999 roku technologia TDMoIP umożliwia kierowanie ruchu TDM poprzez sieci pakietowe (PSN). Rozwiązanie to stanowi alternatywę dla VoIP – konwertuje i enkapsuluje ruch E1/T1 w pakiety zgodne z Ethernet/IP/MPLS – dzięki temu możliwe jest przesyłanie głosu bez konieczności inwestycji w centrale PBX. Bramka jest oparta na układzie ASIC, który również zostanie zaprezentowany na targach i także skierowany jest na rynek OEM – może więc być wykorzystywany przez innych producentów rozwiązań TDMoIP.

Urządzenie AirMux-108 integruje łącze E1 oraz ruch ethernetowy w bezprzewodowym łączu o przepustowości 2,3 Mb/s o zasięgu do 16 km. Multiplekser działa w paśmie częstotliwości 3,5 GHz.

Na CeBIT firma RAD zaprezentuje także dwa nowe konwertery ethernetowe o dużych przepływnościach. RIC-155 GE to bramka Gigabit Ethernet over STM1 zaprojektowana do przesyłania ruchu Gigabit Ethernet przez sieci PDH i SDH. Drugi konwerter - RIC-155A wyposażono w dwa porty Fast Ethernet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200