Qumak-Sekom zrobi zapasowe centrum danych dla TP

Telekomunikacja Polska powierzyła Qumak-Sekom wykonanie Zapasowego Centrum Danych w Psarach. Jednocześnie firmy zdecydowały się na podjęcie współpracy w zakresie sprzedaży usług teleinformatycznych i usług kolokacji na rzecz Qumak-Sekom lub jej klientów.

Qumak-Sekom ma stworzyć Zapasowe Centrum Przetwarzania Danych TP w Psarach w oparciu o istniejącą infrastrukturę obiektu. Ma ono powstać do końca czerwca 2013 r i będzie kosztowało prawie 12 mln zł. "Decydując się na budowę Zapasowego Centrum Przetwarzania Danych Telekomunikacja Polska dołącza do elitarnego grona firm telekomunikacyjnych posiadających takie centrum. Cieszę się, że Qumak-Sekom może wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Qumak-Sekom ma wiele doświadczeń zarówno w zakresie współpracy z firmami rynku telekomunikacyjnego jak i w zakresie budowy centrów przetwarzania danych. Podpisana umowa zapewniająca zwrotny biznes jest dobrym przykładem bliskiej współpracy obu spółek., Tego rodzaju inwestycje są jednym z najważniejszych celów w nowej strategii spółki na lata 2013-2016" - podkreśla Prezes Zarządu Qumak-Sekom, Paweł Jaguś. Jednocześnie firmy podpisały umowę o współpracy w zakresie sprzedaży usług ICT oraz usług kolokacji przez TP na rzecz Qumak-Sekom bądź jej klientów. W umowie Qumak-Sekom zobowiązał się, że wartość faktur wystawionych przez TP w związku z tymi projektami w roku 2012 wyniesie co najmniej 20 mln zł., a w roku 2013 do 30 czerwca, co najmniej 8 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200