Qumak-Sekom dla NBP

Kontrakt Qumak-Sekom dla banku centralnego obejmuje wykonanie instalacji elektroenergetycznych i teletechnicznych oraz budowę serwerowni.

Zlecenie dla konsorcjum, które członkiem jest Qumak Sekom wraz z Warbudem i spółką Eleks Janusz Kosiorek opiewa na 43,7 mln zł netto. Umowa zakłada przebudowę dwóch budynków biurowych Narodowego Banku Polskiego (B i F) w jego warszawskiej centrali w ciągu 12 miesięcy do 30 września 2010.

Qumak-Sekom wykona instalacje elektroenergetyczne jak i teletechniczne w obu budynkach należacych do NBP.

Zakres prac w zakresie energetyki obejmuje instalacje elektryczne i odgromowe, przebudowę stacji transformatorowo-rozdzielczej oraz wykonanie zasilania rezerwowego. Z kolei w ramach teletechniki i automatyki wykonane zostaną systemy sygnalizacji alarmu pożaru (SAP), kontroli dostępu (ACC), dźwiękowy system ostrzegania (DSO), instalacje antenowe RTV, system sterowania i prezentacji multimedialnych. Koordynację i nadzór nad wszystkimi instalacjami zapewni system zarządzania budynkiem (BMS). W obu budynkach wykonana zostanie sieć okablowania strukturalnego wraz z monitorowaniem i nadzorem sieci na około 3 000 linii w kat 6.

W budynku B powstanie serwerownia o powierzchni użytkowej 180 m2 wraz z zasilaniem gwaranto-wanym, instalacją klimatyzacji precyzyjnej, okablowaniem strukturalnym, stałą gazową instalacją gaśniczą i niezależnym systemem BMS. Umowa obejmuje także 36-miesięczny okres gwarancji oraz świadczenie w tym czasie usługi wsparcia technicznego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200