Qumak-Sekom chce z giełdy 16-25 mln zł

Qumak-Sekom planuje pozyskać z giełdy ok. 16-25 mln zł. Planowany debiut integratora nastąpi na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.W ubiegłym tygodniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.

Zgodnie z założeniami środki pozyskane z Giełdy Papierów Wartościowych zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego spółki. Pozwoli jej to na wsparcie realizacji umów zakontraktowanych na drugą połowę roku bieżącego oraz na rok 2007 - podaje zarząd firmy w komunikacie.

Z opublikowanego prospektu emisyjnego wynika, że firma planuje pozyskać z emisji 16-25 mln zł. Zarząd zamierza rozwijać wysokomarżowe rozwiązania integracyjne, technologie inteligentnego budynku (BMS), wzmacniać pozycję spółki w zakresie bezpieczeństwa IT. Pozyskane środki pozwolą także na dalszą specjalizację w dziedzinie aplikacji Contact Center oraz dedykowanych rozwiązań klasy CRM/ERP. Qumak-Sekom na razie nie bierze pod uwagę przejmowania innych spółek w celu poszerzania oferty, stawiając na rozwój organiczny spółki.

Cena emisyjna zostanie opublikowana we środę 19 lipca, dzień później rozpocznie się publiczna oferta, która potrwa do 24 lipca.

Prospekt emisyjny zakłada, że spółka zaoferuje 7777156 akcji, w tym 2500000 nowych akcji serii I oraz 5277156 akcji należących do NFI Magna Polonia, głównego akcjonariusza spółki, który kontroluje obecnie 74,9% kapitału firmy. Zarząd posiada 10,2% akcji, zaś pozostali akcjonariusze 14,9%. Cena maksymalna została ustalona na 10 zł. Jeżeli założone plany emisji powiodą się, zarząd będzie miał 10,6% akcji, 78,8% znajdzie się w wolnym obrocie, a 10,6% akcji będzie należało do pozostałych akcjonariuszy.

Przychody spółki na koniec I kw. sięgnęły 28,47 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 1,3 mln zł, zysk netto 0,9 mln zł. Ubiegłoroczne przychody Qumak-Sekom sięgnęły 114 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 3,17 mln zł. W 2006 roku firma zakłada sprzedaż w wysokości 179 mln zł i zysk na poziomie 4,7 mln zł. Jak podaje zarząd spółki, portfel zamówień już w połowie roku przekroczył 120 mln zł.

Na warszawski parkiet wybierają się także trzej dystrybutorzy sprzętu IT. AB z Wrocławia prospekt emisyjny złożyła w czerwcu i planuje debiut w drugiej połowie 2006 r. Action zakończył właśnie sprzedaż akcji w ofercie publicznej i oczekuje na pierwsze notowanie do końca lipca. Kolejny dystrybutor Pronox Technology zamierza jeszcze w sierpniu złożyć prospekt emisyjny i zadebiutować na GPW w IV kw. br. Po wakacjach prospekt emisyjny zamierza złożyć warszawski producent komputerów - NTT. Spółka chce wejść na parkiet w październiku.

Aktualizacja: 18 lipca 2006 12:26

Artykuł został zaktualizowany o informacje zawarte w opublikowanym wczoraj prospekcie emisyjnym spółki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200