Quantum przejmuje ADIC

Quantum (producent pamięci masowych) zdecydował się wykupić za 770 mln USD jednego ze swoich głównych rywali na tym rynku, firmę ADIC (Advanced Digital Information Corp.).

Przedsięwzięcie zostanie sfinalizowane w ciągu trzech do czterech miesięcy, po uregulowaniu kwestii prawnych towarzyszących transakcji. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, na czele nowej firmy stanie Rick Belluzzo (obecny dyrektor wykonawczy Quantum).

Quantum informuje jednocześnie, że przychody firmy były w czwartym kwartale rozliczeniowym (kończącym się 31 marca br.) mniejsze o 14% (w porównaniu z rokiem poprzednim) i wyniosły 206 mln USD. Firma odnotowała w tym okresie straty netto w wysokości 23 mln USD. Przyczyniła się to tego głównie suma 18,6 mln USD, jakie Qunatum musiał zapłacić firmie StorageTek (przejętej ostatnio przez Sun) w wyniku sporu dotyczącego własności intelektualnych.

Zobacz również:

  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200