Qualcomm przyśpiesza debiut nowego procesora ARM

Coroczny szczyt firmy Qualcomm - Snapdragon Summit odbędzie się w tym roku zauważalnie wcześniej.

Qualcomm to największy dostawca procesorów ARM dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Android oraz Windows. Od momentu premiery pierwszych układów Apple Silicon jesienią 2020 roku, Qualcomm ma poważnego konkurenta. Dodatkowo architekturą ARM zainteresował się sam Intel, który również planuje produkcje tego typu procesorów. Oznacza to, że rynek układów ARM, który przez wiele lat zdominowany był przez Qualcomma, nagle jest niesamowicie zdywersyfikowany.

Save The Date dla Snapdragon Summit 2022
Źródło: Qualcomm.com

Save The Date dla Snapdragon Summit 2022

Źródło: Qualcomm.com

Amerykański producent układów scalonych potwierdził właśnie, że coroczna impreza Snapdragon Summit odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2022 roku na Hawajach. Oznacza to, że firma przyśpieszyła wydarzenie o kilka tygodni. Zazwyczaj szczyt odbywał się w grudniu.

Zobacz również:

Na Snapdragon Summit zaprezentowany zostanie nowy flagowy układ scalony dla urządzeń mobilnych - Snapdragon 8 Gen 2. Zmiana terminu premiery prawdopodobnie jest odpowiedzią na coraz agresywniejsze ruchy ze strony konkurencji oraz zagęszczenie na rynku układów scalonych w architekturze ARM.

Zmiana daty nie jest całkowitym zaskoczeniem, ponieważ termin imprezy wyciekł do sieci w czerwcu tego roku. Po niespełna miesiącu firma zdecydowała się oficjalnie potwierdzić datę. W informacji prasowej przekazano "Doświadcz następnej fali technologii na naszym największym showcase roku". Slogan ten jasno wskazuje na premierę układów kolejnej generacji, które trafią na rynek w pierwszym kwartale 2023 roku. Spodziewamy się, że nowy układ produkowany będzie w 4 nm procesie technologicznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200