Qualcomm przejmuje start-up Nuvia

Qualcomm poinformował wczoraj, że podjął decyzję o zakupie firmy Nuvia. To amerykański start-up założony przez byłych pracowników firmy Apple, specjalizujący się w projektowaniu układów scalonych instalowanych w serwerach. Wartość transakcji ustalono na ok. 1,4 mld USD.

Qualccom

W komunikacie Qualcomm informuje, że przejęcie firmy Nuvia i opracowanych przez nią technologii produkcji układów scalonych, pomoże mu sprostać wymaganiom związanym z wytwarzaniem szybkich systemów obliczeniowych oraz urządzeń obsługujących sieci 5G.

Qualcomm zamierza zintegrować procesory Nuvia z całym portfolio swoich produktów, przede wszystkim z chipami instalowanymi w smartfonach i laptopach nowej generacji, a także z zaawansowanymi systemami Advanced Driver Assistance, które są instalowane w samochodach, gdzie wspierają aktywnie kierowców.

Zobacz również:

Start-up Nuvia powstał pod koniec 2019 roku i został założony przez trzech pracowników zatrudnionych wcześniej w firmie Apple (Gerard Williams, Manu Gulati i John Bruno), którzy po zakończeniu akwizycji mają wejść w skład ścisłego kierownictwa firmy Qualcomm.


TOP 200