Qualcomm przejmuje Autotalks i skupia się na rynku automotive

Akwizycja firmy zajmującej się bezpieczeństwem samochodów mogła kosztować nawet 400 milionów dolarów. Do czego wykorzystane zostaną technologie Autotalks.

Qualcomm to jeden z największych producentów układów scalonych dla elektroniki użytkowej. Firma słynie z produkcji procesorów Qualcomm Snapdragon w architekturze ARM, które są z powodzeniem wykorzystywane w smartfonach, tabletach czy urządzeniach internetu rzeczy.

Qualcomm inwestuje w sektor automotive
Źródło: Tom Strecker / Unsplash

Qualcomm inwestuje w sektor automotive

Źródło: Tom Strecker / Unsplash

Amerykański producent zauważył wzrost znaczenia nowych technologii na rynku automotive. Qualcomm aktywnie rozwija produkty dla producentów pojazdów. Sektor automotive będzie w najbliższych latach kluczowy dla firmy Qualcomm. Potwierdza to najnowsze przejęcie firmy Autotalks, która produkuje półprzewodniki oraz chipy SOC mające za zadanie zwiekszyć bezpieczeństwo samochodów.

Zobacz również:

  • Najnowsza przeglądarka Chrome jest zgodna z komputerami zawierającymi procesory Arm
  • Nowy rozdział oprogramowania motoryzacyjnego
  • ARM pracuje nad swoim pierwszym chipem AI

Startup z Izreala został przejęty przez amerykanów za kwotę 350-400 milionów dolarów.

Technologie rozwijane przez Autotalks pozwalają wykrywać zagrożenia drogowe. W portfolio organizacji znajdują się również rozwiązania pozwalające na monitorowanie martwego pola oraz komunikację z innymi pojazdami.

Qualcomm wykorzysta technologię V2X (vehicle to everything) rozwijaną przez Autotalks w nadchodzących układach Snapdragon Digital Chassis przeznaczonych dla nowych aut zasilanych energią elektryczną.

Autotalks posiada powiązania z firmami takimi jak Samsung, Toyota czy Hyundai. Startup został założony w 2009 roku i zebrał około 110 milionów dolarów na swoją działalność.

Qualcomm od lat buduje relacje z gigantami motoryzacyjnymi takimi jak VW, General Motors, Mercedes-Benz, Cadillac, Honda czy Stellantis.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200