Qualcomm będzie współtworzyć z Google układy scalone RISC-V dla elektroniki wearable

Znany producent układów scalonych Qualcomm poinformował o trwającej już w współpracy z Google w celu stworzenia urządzeń do noszenia, takich jak smartwatche, wykorzystujących układy scalone oparte na technologii RISC-V.

Ingo Joseph/ Pexels

RISC-V, wymawiane jako „risk five”, to technologia open-source, która konkuruje z kosztowną, zastrzeżoną technologią brytyjskiego producenta układów scalonych Arm Holdings. RISC-V może być wykorzystywany jako kluczowy składnik wszystkiego, od układów scalonych do smartfonów po zaawansowane procesory dla sztucznej inteligencji. Amerykańskie firmy nadal aktywnie pracują nad rozwojem technologii opartej na RISC-V, pomimo obaw od dawna wyrażanych przez ustawodawców, że Chiny wykorzystują kulturę otwartej współpracy między amerykańskimi firmami do rozwoju własnego przemysłu półprzewodników (choć, jak wiadomo, ta współpraca obejmuje coraz mniej sektorów).

Qualcomm poinformowało, że planuje komercjalizację rozwiązania wearables opartego na RISC-V na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Według firmy, pomogłoby to większej liczbie produktów w ekosystemie Androida wykorzystać niestandardowe procesory o niskim poborze mocy i wysokiej wydajności.

Zobacz również:

  • Architekturze Arm rośnie groźny rywal
  • Qualcomm dostarczy BMW i Mercedesowi chipy do wyświetlaczy i funkcji głosowych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200