Q-EKM zarządza kluczami szyfrowania

Quantum produkuje oprogramowanie o nazwie Encryption Key Manager (Q-EKM), które służy do zarządzania kluczami szyfrowania używanymi podczas wykonywania na taśmę kopii zapasowych, odtwarzania i odzyskiwania danych.

Produkt obsługuje napędy LTO-4 montowane w bibliotekach taśmowych linii Scalar i500 oraz Scalar i2000. Q-EKM to aplikacja Java, które generuje, chroni, przechowuje klucze szyfrujące i zarządza nimi. Klucze te są tworzone z wykorzystaniem algorytmów, które gwarantują, że każdy klucz jest unikalny i niepowtarzalny.

Q-EKM stosuje konstrukcję kluczy bazującą na 256-bitowym standardzie Advanced Encryption Standard (AES). Klucze są generowane poza ścieżkami danych co sprawia, że Q-EKM nie ma wpływu na wydajność wykonywanych procesów backupu czy odzyskiwania danych.

Raz zainstalowane i skonfigurowane oprogramowanie Q-EKM działa automatycznie obsługując w tle procesy zarządzania kluczami szyfrującymi. Rozwiązanie ma w swojej ofercie Veracomp. Cena detaliczna oprogramowania dla dwóch napędów LTO-4 wynosi 3000 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200