Publiczne sieci WLAN w Veracomp

Veracomp zapowiada rozszerzenie oferty sieci bezprzewodowych o nowe rozwiązania, umożliwiające operatorom telekomunikacyjnym i internetowym świadczenie usług publicznego dostępu do Internetu z wykorzystaniem technologii WLAN.

Systemy sieci bezprzewodowych pochodzić maja z firmy Alvarion, a ich nazwa handlowa to BreezeACCESS GO.

Wykorzystując ww. system, usługodawca może zapewnić abonentom mobilny dostęp do Internetu w tzw. hotspots, czyli miejscach publicznych często wykorzystywanych przez wiele osób np. poczekalniach na lotniskach, hotelach, salonach firmowych i centrach handlowych.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?

BreezeACCESS GO pracuje w standardzie 802.11b DSSS (2,4 GHz pasmo nielicencjonowane 2,4 – 2,4835 GHz) i zapewnia dwukierunkową transmisję danych z przepustowością maksymalną sięgającą 11 Mbps. Składa się z centralnego serwera Operations Support System (OSS) oraz komunikujących się z nim kontrolerów publicznego dostępu - Public Access Controllers (PACs) zainstalowanych w każdej z lokalizacji. System OSS gromadzi i przetwarza informacje bilingowe oraz umożliwia zdalne zarządzanie kontrolerami publicznego dostępu. Jest odpowiedzialny m.in. za procesy identyfikacji i autoryzacji użytkowników, przetwarzanie płatności dokonanych kartami kredytowych, monitorowanie ruchu czy wykorzystanie międzynarodowego roamingu. Kontrolery PAC integrują w sobie funkcje bezprzewodowego punktu dostępowego i bramy internetowej.

System integruje sieci WLAN z systemem GSM/ GPRS, pozwalając użytkownikom uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego. Posiada wbudowane mechanizmy identyfikacji i autoryzacji użytkowników, które umożliwiają logowanie do sieci przy użyciu hasła dostępu dostarczanego poprzez SMS, na kartach magnetycznych, kredytowych, telefonicznych kartach SIM lub na podstawie zakupionego u operatora dziennego/ miesięcznego abonamentu.

BreezeACCESS GO bazuje na technologiach BreezeACCESS oraz BreezeNET, co pozwala na udostępnienie pakietu funkcji takich, jak: zdalne zarządzanie, bezprzewodowe, automatyczne programowanie ustawień (auto-provisioning), kontrola QoS, zgodność ze standardami IPSec, RADIUS, HTTPS, 802.1x, SMTP, DHCP, NAT, szyfracja 64/128 bit, logowanie przy użyciu SSL.

Dystrybutor:

http://www.veracomp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200