Publiczne posty usługi Google+ zostaną zarchiwizowane

Jak wiadomo, Google likwiduje konsumencką wersję usługi Google+ i poinformował niedawno, że zacznie usuwać z tej aplikacji dane już w przyszłym miesiącu. Nie znikną one jednak bezpowrotnie za sprawą informatyków działających w Internet Archive i ArchiveTeam.

Opracowali oni platformę, która archiwizuje publiczne posty generowane w ramach tej usługi. Sercem platformy są skrypty, które przechwytują publiczne posty publikowane w sieci Google+ i następnie archiwizują je. Słowo „publiczne” jest ważne, gdyż skrypty ignorują posty oznaczone jako prywatne lub usunięte. Informatycy zachęcają osoby, które nie chcą aby generowane przez nie posty zostały zarchiwizowane, aby usuwali swoje konta wskazały od razy na procedurę (czytaj tutaj) określającą, co się powinno z nimi stać.

Informatycy informują też, że skrypty nie będą archiwizować absolutnie wszystkiego. Dotyczy to np. liczy komentarzy towarzyszących każdemu wątkowi (limit ma zostać ustalony na max. 500 komentarzy). Kolejne ograniczenie dotyczy plików multimedialnych. Obrazy i filmy nie będą zapisywane w pełnej rozdzielczości.

Zobacz również:

  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu

Google ogłosił, że zamknie serwis społecznościowy w październiku ubiegłego roku po poważnym problemie z bezpieczeństwem. Co gorsza, usługa nie cieszyła się powodzeniem, a w większości przypadków sesja trwała tylko kilka sekund. Stąd decyzja o jej zamknięciu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200