Publiczna wersja zapoznawcza aplikacji Loop już dostępna

Microsoft zaprezentował publiczną wersję zapoznawczą platformy Loop. Oferuje ona podobne możliwości co inne popularne aplikacje tego typu (np. Notion czy Google Workspace Spaces), czyli wspiera szeroko pojętą produktywność, współpracę oraz możliwość tworzenia kreatywnych przestrzeni roboczych.

Grafika: Microsoft

Na uwagę zasługują szczególnie te funkcje dostępne w aplikacji Loop, który podpowiadają jej użytkownikom jak mogą rozwiązywać różne problemy, korzystając z podpowiedzi sztucznej inteligencji. Z aplikacja mogą obecnie korzystać ci użytkowników, którzy posiadających konto Microsoft lub konto Azure Active Directory. Microsoft zapowiada, że aplikacja Loop będzie wkrótce dostępna również w wersjach dla systemów iOS i Android.

Loop pozwala użytkownikowi wklejać w czasie rzeczywistym całe bloków treści do takich biznesowych aplikacji, jak Outlook, Microsoft Teams i Word. Wszystkie komponenty aplikacji Loop mają postać widżetów JavaScript, które pozwalają użytkownikowi wymieniać różne treści w czasie rzeczywistym, np. przykład wtedy gdy używają komunikatora, aplikacji pocztowej czy innej aplikacji biznesowej. Loop może wyszukiwać i polecać użytkowników podczas tworzenia nowego obszaru roboczego odpowiednie dokumenty i współpracowników, które ułatwią mu obsługę konkretnego zadania.

Zobacz również:

  • Najcenniejsze światowe marki – ranking zdominowały firmy technologiczne
  • Te wiodące na rynku AI firmy zostaną prześwietlone, czy nie zwalczają konkurencji w sposób niezgodny z prawem

W tworzeniu nowego obszaru roboczego może brać udział nawet 50 osób, chociaż Microsoft sugeruje, że interfejs obsługujący aplikację jest najbardziej czytelny wtedy, gdy grupa składa z nie więcej niż dziesięciu osób. Wtedy dodawanie nowych obiektów w czasie rzeczywistym do obszaru roboczego i ich wzajemne synchronizowanie funkcjonuję najlepiej. Lista nowych zadań natychmiast się wtedy aktualizuje. Również wtedy, gdy jest wklejana do innej aplikacji Microsoft 365 i ma na przykład postać załącznika e-mail w aplikacji Outlook, obiektu osadzonego w usłudze Teams czy poprawki dołączonej do dokumentu Word.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200