Przyszłość według Sony Ericsson

Na spotkaniu z mediami w Hong Kongu, dyrektor niedawno utworzonego konsorcjum Sony Ericsson - Kurt Hellstrom - przedstawił wizję przyszłości rynku telefonii komórkowej.

Na spotkaniu z mediami w Hong Kongu, dyrektor niedawno utworzonego konsorcjum Sony Ericsson - Kurt Hellstrom - przedstawił wizję przyszłości rynku telefonii komórkowej.

Według Hellstroma w najbliższych latach nastąpi wiele fuzji firm telefonii mobilnej, co praktycznie oznacza zmniejszenie się liczby dostawców usług komórkowych. W I kw. br. na świecie funkcjonowało ponad 500 operatorów, w tym aż 63 proc. rynku było kontrolowane przez zaledwie 20 firm, a dziesięciu największych dostawców kontrolowało 49 proc. rynku.

Zobacz również:

  • Smartfony Huawei otrzymają 5G i eSIM dzięki dodatkowemu etui
  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS

Sony Ericsson zacieśnia współpracę z największymi operatorami, która będzie przebiegać dwutorowo: przez rozwijanie dotychczasowych kontaktów Ericssona z operatorami, jak też przez współpracę z rynkiem konsumenckim (Sony).

Według firmowych prognoz, z końcem 2001 r. liczba użytkowników telefonów komórkowych na świecie sięgnie 920-950 mln - z czego 1/3 będą stanowić osoby korzystające z usług w systemie przedpłat (prepaid). Właśnie w segmencie telefonii komórkowej spółka Sony Ericsson spodziewa się najszybszego rozwoju. Zgodnie z szacunkami spółki, najbardziej dynamicznie rozwijającą się usługą komórkową będzie przekaz krótkich wiadomości - liczba wysyłanych komunikatów SMS na świecie sięgnie poziomu 25 mld miesięcznie.

Dyrektor Hellstrom poinformował również, że pierwszy wspólnie opracowany telefon komórkowy spółki trafi na rynek w maju 2002 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200