Przystawka dźwiękowa Logitechu

Logitech, firma znana z produkcji myszy komputerowych, wprowadziła na rynek przystawkę do cyfrowej obróbki dźwięku dla komputerów klasy PC/AT o nazwie AudioMan.

Logitech, firma znana z produkcji , wprowadziła na rynek przystawkę do cyfrowej obróbki dźwięku dla komputerów klasy PC/AT o nazwie AudioMan. Podłączony do portu równoległego, AudioMan umożliwia rejestrację dźwięku z wbudowanego mikrofonu lub z innego źródła dźwięku, np. magnetofon, dysk kompaktowy lub drugi mikrofon, które daje się podłączyć do gniazda audio tej przystawki. Jest też wyjście na zewnętrzny głośnik lub słuchawki. Oprogramowanie AudioMana współpracuje z 3.1 i umożliwia sprzęganie plików akustycznych z tymi aplikacajmi Windows, które posługują się techniką OLE (Object Linking and Embedding - łączenie i osadzanie obiektów). Dzięki temu można, na przykład, dołączyć do zadanej komórki w Excelu werbalnego komentarza, który zostanie odtworzony przez głośnik po wejściu kursorem na tę komórkę.

AudioMan próbkuje dźwięk z częstością 11 kHz i 8-bitową dokładnością, zapewniając pasmo przenoszenia 200 Hz do 4.7 kHz. Jest zasilany bateryjnie lub z sieci i nie wymaga dodatkowej karty. Do wyposażenia producent dodaje łącznik, który umożliwa podłączenie drukarki do tego samego interfejsu. AudioMan produkuje się w Europie - to wiadomość ważna ze względów celnych i podatkowych.


TOP 200