Przystawka Intela

Intel zamierza wprowadzić na rynek urządzenia umożliwiające dostęp do Internetu. Ich prototypy zaprezentowano podczas odbywających się na początku stycznia br. targów Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Urządzenie, wyposażone w procesor Celeron, pracuje pod kontrolą Linuxa. Wyglądem przypomina mały odbiornik telewizyjny ze zintegrowanym aparatem telefonicznym i klawiaturą. Na rynku urządzenia mają się pojawić w połowie br. Praktyczne wykorzystanie przystawek internetowych będzie wymagało odpowiedniej infrastruktury i usług telekomunikacyjnych. Intel zamierza zaoferować wszystkie elementy takiej platformy, m.in. oprogramowanie dla dostawców usług telekomunikacyjnych i internetowych, które pozwoli na zdalne zarządzanie przystawkami i oferowanie im usług.

Urządzenia są przeznaczone dla użytkowników domowych. Mają jednak być oferowane firmom telekomunikacyjnym, które rozprowadzą je wśród swoich klientów. Intel zawarł porozumienia z operatorami w USA, Japonii i we Francji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200