Przyspieszony UltraSparc III

Sun Microsystems wprowadzi na rynek procesor UltraSparc III pracujący z zegarem 1,05 GHz. Firma zapowiedziała również prace nad dalszym zwiększaniem częstotliwości zegara tych procesorów, aby stały się bardzie konkurencyjne wobec produkowanych przez IBM układów Power4.

Sun Microsystems wprowadzi na rynek procesor UltraSparc III pracujące z zegarem 1,05 GHz. Z przeprowadzonych przez firmę testów wynika, że układy UltraSparc III Cu 1050 cechują się o 17% większą wydajnością niż poprzednie modele tej serii. Nowe procesory zbudowane są w technologii 0,15 mikrona. Dotychczas Sun oferował w swoich serwerach (StarCat i SunFire) procesory pracujące z częstotliwością 900 MHz wprowadzone na rynek w listopadzie br.

Przedstawiciele Sun Microsystems zapowiedzieli, że produkcja serwerów z procesorami 1,05 GHz rozpocznie się na początku przyszłego roku. Firma zapowiedziała również zintensyfikowanie prac nad dalszym zwiększaniem częstotliwości zegara tych układów, aby stały się bardzie konkurencyjne wobec produktów IBM. Big Blue posiada w swojej ofercie wydajne układy Power4, których częstotliwość pracy wynosi 1,1 GHz i 1,3 GHz.

Zobacz również:

  • Blisko 1/4 Polaków chciałaby pracować w firmie międzynarodowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200