Przyczółek doradców

Whittman-Hart otworzy na początku 2000 r. oddział w Polsce. Firma przejęła polską firmę doradczą ASC Partner Group.

Whittman-Hart otworzy na początku 2000 r. oddział w Polsce. Firma przejęła polską firmę doradczą ASC Partner Group.

Amerykańska firma Whittman-Hart oferuje usługi związane z opracowywaniem strategii informatycznej i wdrożeniami systemów klasy MRP II/ERP, CRM, SFA i rozwiązań handlu elektronicznego. ASC Partner Group proponuje podobne usługi, ale zajmuje się także doradztwem w zakresie zarządzania projektami. Firma oferowała jednak usługi związane tylko z systemem JDEdwards.

W przyszłym roku - już jako Whittman-Hart Polska - ASC zamierza rozszerzyć zakres usług o doradztwo we wdrożeniach systemów innych producentów. W pierw-szej kolejności będzie to PeopleSoft, a następnie Oracle i SAP. "Zgodnie ze światową strategią Whittman-Hart, od przyszłego roku będziemy oferować także usługi związane z handlem elektronicznym. Mamy również dwóch potencjalnych klientów na outsourcing" - mówi Marcin Szuta, prezes ASC Partner Group.

Polski oddział będzie trzecim w Europie. Jego pracownicy mają brać udział w projektach w innych krajach (m.in. w Niemczech, Czechach i na Węgrzech). W ciągu trzech lat Whittman-Hart Polska zwiększy liczbę konsultantów z 20 do ok. 150, także poprzez przejęcia małych, polskich firm doradczych. Być może pierwsza tego typu transakcja będzie miała miejsce już w II poł. 2000 r. Obroty ASC w ub.r. wyniosły 1,7 mln zł (wg raportu Computerworld TOP 200).

We wrześniu 1999 r. Novell zainwestował w Whittman-Hart 100 mln USD. Obie firmy mają współpracować nad rozwiązaniami opartymi na usługach katalogowych Novell Directory Services, przeznaczonych dla firm średniej wielkości. Prawdopodobnie rozpoczną one współpracę także w Polsce.

Whittman-Hart posiada 23 oddziały, w tym 2 w Anglii. Liczba ta zwiększy się po połączeniu w kwietniu 2000 r. z USWeb/CKS. W roku 1998 obroty Whittman-Hart wyniosły 307 mln USD (182 mln USD rok wcześniej), a zysk netto 18,8 mln USD (10,0 mln USD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200