Przychody Infovide-Matrix 11% ponad planami

Przychody spółki za zeszły rok wyniosły ok. 240 mln zł. Oznacza to 17% wzrost w porównaniu z rokiem 2006. Zysk netto wyniósł 16,8 mln zł i był o 4% wyższy niż w 2006 roku. Spółka rozważa wypłatę dywidendy z ubiegłorocznego zysku.

"To był bardzo dobry rok dla Infovide-Matrix, pierwszy, w którym działaliśmy jako połączony zespół" - komentuje Marek Kobiałka, prezes zarządu spółki. Z opublikowanych informacji wynika, że w zeszłym roku Infovide-Matrix rozpoczęła współpracę m.in. z firmą Skoda Auto Polska. Podpisano umowę obejmującą przede wszystkim audyt systemów w obszarze CRM. Rozpoczęto również prace nad stworzeniem platformy obsługującej wymianę danych dla Ferrero Polska oraz wdrożenie systemu zarządzania stworzonego na bazie Oracle e-business Suite w holdingu ISD Polska. Spółka realizuje również szereg projektów dla banków, instytucji finansowych, a także w sektorze administracji publicznej.

W listopadzie 2007 roku Infovide-Matrix przejął 53% udziałów w firmie CTPartners. Transakcja warta 3 mln zł była w całości sfinansowana ze środków pozyskanych z publicznej emisji akcji. Spółka nie wyklucza kolejnych przejęć.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200