Przychody AMD wzrosną wskutek boomu w centrach danych

AMD opublikowała tegoroczne prognozy przychodów. Są wyższe od oczekiwanych, ponieważ wzrósł popyt na jej układy scalone. Wzrósł kurs akcji firmy

Przychody AMD wzrosną wskutek boomu w centrach danych

Bru-nO / Pixabay

„W każdym z naszych działów odnotowaliśmy znaczący, dwucyfrowy wzrost w ujęciu rocznym, na czele z ponad dwukrotnym wzrostem przychodów z procesorów serwerowych EPYC w trzecim kwartale z rzędu” - napisała w oświadczeniu dla mediów Lisa Su, dyrektor generalna AMD.

Dobre prognozy i wyniki finansowe sprawiły, że kurs akcji AMD natychmiast wzrósł o 3% na amerykańskiej giełdzie.

Zobacz również:

Według danych firmy badawczej Canalys, światowe wydatki na usługi infrastrukturalne w chmurze wzrosły w pierwszym kwartale o 34% do 55,9 miliardów USD, co unaocznia ogromne możliwości dla firm dostarczających chipy i inny sprzęt dla tej branży.

Jednak analityk Summit Insights Group, Kinngai Chan, nazwał w rozmowie z agencją Reutera prognozy AMD na drugi kwartał „agresywnymi” i dodał, że istnieje większe ryzyko spadku na rynku komputerów PC i kart graficznych.

Ceny kart graficznych spadały w ostatnich tygodniach, ponieważ popyt na produkty konsumenckie, które je wykorzystują, zmalał w związku z blokadą w Chinach i obawami o inflację.

Według Su, AMD spodziewa się w tym roku jednocyfrowego spadku na rynku komputerów osobistych. „Koncentrujemy się na segmentach premium, gier i rynku komercyjnym, gdzie widzimy duże możliwości wzrostu i spodziewamy się dalszego zwiększania udziału w przychodach klientów” - powiedziała.

Firma podała, że spodziewa się w bieżącym kwartale przychodów w wysokości około 6,5 mld USD, plus minus 200 mln USD. Analitycy spodziewali się średnio 6,38 mld dolarów, według danych Refinitiv. Na cały rok prognozuje się 26,3 mld USD, co oznacza wzrost o około 60% i przewyższa szacunki analityków, którzy według danych Refinitiv IBES spodziewali się 25,145 mld USD.

Przychody AMD w pierwszym kwartale wyniosły 5,89 mld USD, czyli powyżej średniej szacowanej przez analityków wartości 5,52 mld USD, zgodnie z danymi Refinitiv IBES. W ujęciu skorygowanym, AMD zarobiło w tym kwartale 1,13 USD na akcję, w porównaniu z szacunkami ulicy, która szacowała 91 centów na akcję, według danych Refinitiv.

AMD sfinalizowała przejęcie firmy Xilinx Inc w połowie lutego. Wyniki i prognozy obejmują jej wyniki.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200