Przetargi obowiązkowo w Internecie

Od 9 października obowiązuje przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych. Nakłada ona na instytucje publiczne obowiązek ogłaszania informacji o przetargach w Internecie.

„Zamawiający zaprasza do udziału w przetargu nieograniczonym, zamieszczając ogłoszenie w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie, na stronie internetowej oraz za pośrednictwem Prezesa Urzędu w Biuletynie Zamówień Publicznych” – stanowi obecnie art. 29 ustawy. Ustawa wprowadza zapis, że ogłoszenie o przetargu nieograniczonym winno być zamieszczone na stronach internetowych również wtedy gdy wartość zamówienia nie przekracza 30 tys. euro.

Jednostki publiczne miały sporo czasu na przygotowanie się do nowych regulacji prawnych. Problem pozostaje jednak w przypadku wielu instytucji, które nie mają stron internetowych: szpitali czy szkół. Na razie takie podmioty będą musiały zamieszczać ogłoszenia przetargowe na „obcych” witrynach. Ustawa nie wyklucza korzystania z usług serwisów komercyjnych.

Zobacz również:

  • Rząd Ghany pracuje nad regulacjami dotyczącymi AI

Jednostkom nie mającym własnych witryn powinien przyjść z pomocą sam Urząd Zamówień Publicznych, który może udostępniać miejsce na swoim serwerze. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Już obecnie UZP przyjmuje ogłoszenia do publikacji w Biuletynie Zamówień Publicznych za pomocą specjalnych formularzy WWW.

***

Jednolity tekst ustawy:

http://www.uzp.gov.pl/prawo/ustawa_tekst_jednolity.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200