Przetarg w Polkomtelu na półmetku

Operator wybrał wstępnie trzy spośród pięciu ofert na dostawy sprzętu do budowy sieci UMTS. Polkomtel zdecyduje się na rozwiązania marki Ericsson, Nokia lub Siemens. Do wyboru miał także oferty Alcatela i Lucenta.

Negocjacje z trzema europejskimi dostawcami potrwają najprawdopodobniej do października 2004 r. Wtedy spodziewane jest rozstrzygnięcie przetargu. Faworytem wydaje się być Nokia – dostawca najczęściej "kojarzony" właśnie z Polkomtelem. Sieć Plus w strefie warszawskiej od początku roku prowadzi testy UMTS z wykorzystaniem systemów Nokii.

Wkrótce karty będą rozdane. Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, już wcześniej zdecydowała się na rozwiązania Siemensa. Najpóźniej do końca roku znany ma być dostawca systemów UMTS dla Centertela. Warto przypomnieć, że należąca do France Telecom sieć Orange, korzysta z urządzeń Ericssona.

Zobacz również:

  • Smartwatch - funkcjonalne akcesorium dla menedżerów

Operatorzy muszą już niedługo przystąpić do rozbudowy swoich sieci na potrzeby usług 3G – są zobowiązani do ich uruchomienia w styczniu 2006 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200