Przenośne multimedia

Notebook PowerNote Houston z Pentium MMX ma bogate wyposażenie i 4-letnią gwarancję.

Notebook PowerNote Houston z Pentium MMX ma bogate wyposażenie i 4-letnią gwarancję.

Firma PowerNote Notebooks oferuje na polskim rynku względnie tanie notebooki PowerNote Houston MMX, wyposażone w procesory Intel Pentium MMX, w cenie niewiele więcej niż 10 tys. zł. Obecnie praktycznie wszyscy producenci notebooków wprowadzili na rynek modele komputerów z tymi układami, które - podobnie jak w przypadku stacjonarnych PC - mają w najbliższym czasie zastąpić sprzęt wyposażony w standardowe Pentium. Są to jednak najczęściej modele drogie.

PowerNote jest wyposażony w płytę z zestawem układów (chipset) Intel Mobile Triton i procesor Pentium MMX 166 MHz. Mimo niewielkiej wagi - 2,9 kg - notebook oferuje sporo funkcji, także multimedialnych, które powodują, że niewiele ustępuje on najnowszym modelom komputerów stacjonarnych PC.

Notebook jest zbudowany na bazie 64-bitowej architektury PCI, wyposażony w wyświetlacz TFT 12,1" i kartę graficzną Magic Graph 128 firmy NeoMagic. Może ona wyświetlić 64 tys. kolorów z rozdzielczością 800 x 600 pkt. i korzystać z technologii MPEG-1. Komputer zawiera 16-bitową kartę dźwiękową ESS1878, mikrofon i dwa głośniki.

Poniżej klawiatury znajduje się stolik dotykowy pełniący funkcje urządzenia wskazującego. Komputer jest wyposażony w zminiaturyzowany wyjmowalny moduł FDD/CD-ROM. W jego obudowie znajdują się jeden nad drugim napęd FDD i czytnik CD-ROM, przy czym ich grubość łącznie nie przekracza 1" (25,4 mm). Moduł FDD/CD-ROM wykonano na Tajwanie, a "cienki", 12-krotny CD-ROM wyprodukowano w japońskich zakładach Tottori Sanyo. Jest to rozwiązanie podobne do zastosowanego w notebooku Dell Latitude XPi (CW nr 4/97). Ponadto komputer wyposażony jest w 32-bitowe gniazdo PCMCIA dla 2 kart typu II lub jednej typu III, które pozwala na instalację np. karty sieciowej lub modemu. PowerNote można dołączyć do stacji dokowej lub replikatora portów.

Standardowy akumulator litowo-jonowy pozwala na pracę przez 4,5 godz., a w miejsce modułu FDD/CD-ROM można włożyć dodatkowy moduł bateryjny. Notebook jest sprzedawany z preinstalowanym systemem Windows 95, niestety, w wersji angielskiej.

Całość uzupełnia przystępnie napisana instrukcja obsługi (również po angielsku), torba-etui, zawierająca m.in. komplet dyskietek ze sterownikami, niewielki zasilacz sieciowy i multimedialny CD-ROM podręcznikiem obsługi Windows 95 w jęz. polskim. Notebook PowerNote Houston MMX jest oferowany aż z 4-letnią gwarancją. Jednocześnie PowerNote Notebooks zapewniają, że obsługa serwisowa dostępna jest w ciągu 48 godz.


TOP 200