Przełączniki i system Nortela

Nortel dodał do swojej oferty przełącznik Ethernet 10/100 Mb/s oraz zaprezentował system operacyjny przeznaczony do łączenia w stos wielu różnych przełączników.

Nowy członek rodziny BayStack, model 470-24T, jest przełącznikiem 24-portowym. Urządzenia tego typu można złożyć w 8 elementowy stos z 196 portami 10/100 oraz do 16 portów Gigabit Ethernet. Urządzenia z rodziny BayStack wyposażone są w szereg wbudowanych opcji bezpieczeństwa, takich jak obsługa standardów/protokołów 802.1x, RADIUS, SNMPv3 oraz bezpiecznego shell'a.

System BayStack Operating System Switching Software (BoSS) pozwala na sterowanie stosem przełączników, w taki sposób jakby stanowiły one jedno urządzenie z pojedynczym adresem IP. Ułatwia to zarządzanie i rozbudowę takich zestawów. BoSS oprócz pracy z nowym przełącznikiem 470-24T pozwala na pracę z urządzeniami BayStack 470-48T oraz 460-24T-PWR. Możliwa jest również praca z przełącznikami BayStack 450 i starszymi.

Zobacz również:

  • Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a
  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce

Zarówno nowy przełącznik, jak i oprogramowanie znajdą się w sprzedaży po koniec maja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200