Przełączniki KVM z ekranami LCD

Tajwańska firma Aten rozszerzyła linię przełączników Slideaway KVM (klawiatura, wideo, mysz) o dwa nowe produkty: Slideaway KVM CL-1208 i CL-1216.

Przełączniki KVM z ekranami LCD
Są to stelażowe przełączniki KVM z ekranami LCD (15 lub 17 cali), zawierające 8 lub 18 portów oraz klawiaturę i panele dotykowe. Do przełączników mających wysokość 1U administrator może dołączyć metodą łańcuchową nawet 31 dodatkowych przełączników KVM i w ten sposób sterować aż 512 serwerami za pomocą jednego modułu o standardowej wysokości.

Oprócz zintegrowanej konsoli KVM, do urządzenia można podłączyć drugą konsolę przez złącze PS/2. Dzięki temu dowolny serwer w instalacji KVM może być obsługiwany jednocześnie i niezależnie przez wielu administratorów.

Dostępny jest też mechanizm poleceń rozgłoszeniowych, co oznacza, że administrator może wprowadzić jedną instrukcję i następnie wysłać ją do wszystkich serwerów pracujących w systemie informatycznym.

Rozwiązania Slideaway LCD KVM firmy ATEN są dostępne z opcjonalnym pakietem Easy Installation Kit (ułatwiającym instalowanie rozwiązania).

Więcej informacji tutaj i tutaj (AJM i EPA; dystrybutorzy produktów Aten).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200