Przełączniki KVM over IP

Avocent podjął produkcję dwóch nowych przełączników KVM linii DSR, nadając im nazwy DSR2035 i DSR8035.

Każdy z przełączników zawiera 32 porty. Przełącznik DSR2035 może obsługiwać do 2 użytkowników IP, a przełącznik DSR8035 do 8 użytkowników IP.

Przełączniki KVM over IP
Administrator może rozpocząć budowę systemu zarządzającego serwerami od 1 przełącznika i rozbudowywać go, tworząc w ten sposób duży system centralnego zarządzania. Dzięki wsparciu opcji Virtual Media, administrator może instalować zdalnie na serwerach dowolne oprogramowanie. Każdy przełącznik jest wyposażony w dwa niezależne porty sieciowe (redundancja) i w pięć portów USB 2.0.

Inne wspierane opcje, to: dwa porty SPC (dedykowane do podłączania Serwerów Zarządzania Zasilaniem - SPC), możliwość konfigurowania uwierzytelniania na porcie lokalnym, dostęp do podłączonych serwerów już od poziomu rozruchu oraz bezpośrednio do systemu BIOS i możliwość podłączenia serwerów z łączami PS/2, USB oraz serwerów Sun. Istnieje też opcjonalnie możliwość podłączenia urządzeń z portem RS-232 (za pomocą odpowiedniego adaptera DSRIQ).

Przełączniki ma w swojej ofercie LX Polska. Przełącznik DSR2035-202 kosztuje 4500 euro, a przełącznik DSR8035-202 został wyceniony na 7650 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200