Przełączniki InfiniBand

Cisco wzbogacił swoją ofertę produktów InfiniBand o trzy pozycje. Są to dwa przełączniki wyposażone w porty tego standardu i zarządzające nimi oprogramowanie.

Produkty ukazują się kilka miesięcy po tym, gdy Cisco zaprezentował architekturę wirtualizowania zasobów, nadając jej nazwę VFrame. Architektura opiera się na przełącznikach SFS (Server Fabric Switch) wyposażonych w porty InfiniBand, które pracują pod kontrolą oprogramowania VFrame.

Przełącznik SFS 7012 jest wyposażony w 144 porty, a przełącznik SFS 7024 w 288 portów, które wspierają technologię DDR (dial-on-demand). Przełącznikami zarządza oprogramowanie SFS Subnet Management Software, a porty komunikują się ze światem zewnętrznym za pomocą miedzianego okablowania Cisco Superflex InfiniBand. To właśnie głównie dzięki temu okablowaniu przełączniki mogą obsługiwać serwery, które znajdują się od nich w dużej odległości.

Zobacz również:

Korzystając z usług bram Ethernet i Fibre Channel, przełączniki mogą wymieniać dane z sieciami LAN i SAN. Oprogramowanie SFS Subnet Management zostało tak zaprojektowane, aby realizowało zadania wykonywane w środowiskach HPC (High Performance Computing). Produkt może zarządzać 4 tys. węzłów i skonfigurować tak duży klaster w czasie nie dłuższym niż jedna minuta.

Przełączniki pojawią się w ofercie Cisco pod koniec br. Cena - od 1000 USD za jeden port.


TOP 200